דלג לתוכן המרכזי
אמירים
נחל עמוד

למה דווקא נחל עמוד ?

מסלולו של נחל עמוד חוצה את מזרח הגליל העליון, את מזרח הגליל התחתון ונשפך לכנרת בבקעת גינוסר. נחל עמוד עילי ונחל עמוד תחתי משופעים במגוון אטרקציות : נחל עמוד עילי מזמין אתכם לבקר במשטרת עין תינה- מבנה עתיק יומין שהוקם במטרה לשמור על תחנות השאיבה באזור, עין יקים – מעיין שופע הנובע במשך כל ימות השנה הוא אטרקציה בפני עצמה. ב"בוסתן" תיהנו משחזור בוסתן המאפיין חקלאות מסורתית וממחיש אותה לעיני המבקרים. ברכות שכווי הן ברכות מים צלולים- חוויה בפני עצמה. נחל עמוד תחתי טומן בחובו מערות פרהיסטוריות שבהן ממצאים מתקופת האדם הקדמון, מצפור צ'רה, מצוק שמשמש לקינון עופות דורסים (נשרים, עיטים, רחם, בז מצוי, עזניה שחורה, חיוואי, בז אדום ועוד) , "העמוד" – זקיף סלע גיר שגובהו 20 מטרים (על שמו קרוי הנחל) ומעיינות עין שבשבת ועין עמוד. נחל עמוד הוכרז כשמורת טבע בשנת 1972. המעיינות ונחל האיתן שבאזור הם בעלי ערך בלתי נלאה לבעלי החיים שבאזור. הן מהווים בתי גידול מצוינים לבעלי החיים שאזורי הרבייה במקומות אחרים בארץ נפגעו (בעיקר דו חיים). המעברים הטבעיים של נחל עמוד מאפשרים מעבר וקשר בין בעלי החיים בגליל העליון לבין אלו שבגליל התחתון.היותו של נחל עמוד שמורת טבע מגנה ושומרת גם על העופות הדורסים ומאפשרת להם לקנן באין מפריע.

מסלולי הליכה בנחל עמוד

השמורה משופעת בשבילים להולכי רגל. אורכה של שמורת הטבע הוא 40 ק"מ. בתוך השמורה עוברים שביל ישראל ושביל מים אל ים. אלו מכם המעוניינים לשלב חופשה זוגית או משפחתית עם חווית נחל עמוד, יכולים למצוא בנקל מגוון של מסלולי הליכה באורכים שונים, המתאימים לפורום איתם יצאתם לנופש. חשוב לציין ולהדגיש כי נחל עמוד הוא אטרקציה מצוינת. בכל עונות השנה מים זורמים בו בשפע באופן קבוע, הנוף עטור עצי דולב גדולים ועצי ערבה, שרידים של טחנות קמח ומחיה ענפה. אורכו של נחל עמוד הוא 22 ק"מ. הוא זורם מדרום לצפון. הוא מזין את עצי הדולב ואת עצי הערבה שצומחים לאורך גדותיו. בצד עצים אלו צומחים שיחי פטל, אשר שקיץ מניבים פרי טעים ועסיסי, נענע, הרדוף נחלים ושיח אברהם. באזורים בהם המים רדודים והזרימה איטית יותר ומתונה צומחים גרגיר הנחלים וכרפס הביצות. בימות החורף המדרונות שיורדים אל הנחל מתכסים בפריחה ססגונית ומדהימה של צמחי בצל ופקעת כגון רקפות, כלניות, יקינטון, בן חצב יקינטוני, עירית, גבעונית ועוד. בימות האביב נוספת על צמחיה מרהיבה זו גם זנים שונים ומגוונים של חד שנתיים ויוצרים משחק משגע של צבע וגוון. בתוך הנחל עצמו חיים סלמנדרות, דגי חפף ישראלי, צפרדעים ועוד. חשוב לציין כי חלק מבעלי חיים אלו הולכים ונכחדים ואילו העובדה כי נחל עמוד מהווה עבורם אתר רבייה בהחלט מסייעת לשיקומן. מסלולי הליכה בנחל עמוד מיועדות לכל המשפחה ולכל הגילאים. אמירים מזמינה אתכם ליהנות מחופשה אטרקטיבית בעל ערך מוסף המשלבת נוף, טבע, ערכים ובילוי באמירים עצמה- כפר הנופש הצמחוני – טבעוני היחיד בארץ.

אמירים והסביבה

צימרים באמירים

אמירים ממוקמת באחת הפינות היפות שבגליל עם נוף פנורמי לכנרת ולהרי הגליל, בתוך שמורת טבע ובנקודה המאפשרת הגעה נוחה לאטרקציות רבות, ועל כן הפכה למקום משיכה לנופשים ותיירים. היום באמירים מגוון גדול מאוד של צימרים-מצימר לזוג ועד צימר למשפחה.

לכל הרשימה

אמירים בתיאבון

באמירים, ימצאו אורחי הצימרים, מגוון מסעדות ובתי קפה, ארוחות בוקר וארוחות שף והמציעות ממיטב התפריט הצמחוני והטבעוני, מנות המתאימות לצמחונים ולטבעונים, אך גם לקהל הרחב, אשר יכול להנות במהלך החופשה באמירים, ממטעמי המטבח הצמחוני או הטבעוני.

לכל הרשימה

אמירים לגוף ולנפש

באמירים תוכלו להנות ממרכזי ספא המציעים מגוון טיפולי גוף ונפש בכל סגנונות העיסוי הקיימים. באמירים גם, מגוון של מטפלים המתמחים בטיפולים ספציפיים. לאורך השנה מתקיימות באמירים הרצאות וסדנאות בנושאי בריאות, צמחונות וטבעונות.

לכל הרשימה
Loading חיפוש